Ludzie proszą bogów o zdrowie.

„Ludzie proszą bogów o zdrowie w swych modlitwach, a nie wiedzą, że sami posiadają w swojej dyspozycji środki ku temu.”

Demokryt z Abdery

Najprostsze prawa są najtrudniejsze do zrozumienia.

Do znudzenia szerzymy wokół hasło, że: jesteśmy tym, co jemy, a nawet więcej: jesteśmy tym co przyswajamy.

I wszyscy się z tym zgadzają, tylko że… nic z tą wiedzą nie robią.

  • Nie zmieniają swoich złych nawyków (bo tak naprawdę nie wiedzą, jakie są dobre).
  • Nie szukają wiedzy na temat zdrowego odżywiania (opierają się jedynie na ogólnych, znanych zasadach dietetyki: chudo i mało).
  • Nie słuchają swojego organizmu, co jest dla niego szkodliwe (bo nie wiedzą, jak słuchać).
  • Nie dziwią się, że w swoim wieku mają poważne dolegliwości i uważają to za normę (wszyscy przecież na coś chorują).
  • Nie słuchają, nie pytają (bo wszystko, wydaje im się, że wiedzą).

Tak! Dzisiaj trochę refleksji na temat zdrowego odżywiania.

baner zdrowy styl odżywiania

Nie wystarczy pójść do sklepu ze zdrową żywnością i kupić „jak leci” bo… wszystko tam jest zdrowe. Oczywiście, są tam zdrowsze produkty niż w supermarkecie.

Ale nie chodzi przecież o to, że możesz przez tydzień pałaszować zdrową kiełbasę ze zdrowym chlebem i wszystko będzie w porządku.

Jeśli tak uważasz, to przyjrzyj się sobie bliżej. Czy ustąpiły Ci jakieś dolegliwości? Czy poprawiła się Twoja sylwetka? Czy znajomi powiedzieli Ci, że z wiekiem wyglądasz młodziej?

Nie? To musisz bliżej przyjrzeć się swojej diecie.

Zupy Wellness by Oriflame

Nie wystarczy kupować „jak leci” suplementy diety, bo tak polecają wszechogarniające nas reklamy. Oczywiście należy wspomagać swoje odżywianie witaminami, minerałami… ale należy to robić z głową. Bo Twój problem nie zniknie, jak będziesz kamuflować skutki złego trawienia. Nie zniknie po używaniu środków przeciwbólowych. To nie tak, że zażyjesz pastylkę i wszystko jest OK.

Jeśli tak uważasz, to przyjrzyj się sobie bliżej. Czy ustąpiły Ci jakieś dolegliwości? Czy poprawiła się Twoja sylwetka? Czy znajomi powiedzieli Ci, że z wiekiem wyglądasz młodziej?

Nie? To musisz bliżej przyjrzeć się co bierzesz, co jesz.

Nie wystarczy pójść do sąsiadki po radę, bo to co pomaga (lub szkodzi) sąsiadce, na Ciebie może działać całkiem inaczej.

Jeśli mimo licznych prób nie możesz schudnąć, nie możesz poprawić swojego samopoczucia, masz narastające dolegliwości, to zastanów się, jakie paliwo wprowadzasz do swojego organizmu. Na złym paliwie przecież i samochód daleko nie zajedzie.

No dobrze – powiesz – ale problem jest taki, że nie wiadomo gdzie uzyskać właściwej porady. Wszyscy chcą zrobić na mnie biznes. Wszystko kosztuje: zdrowe jedzenie, suplementy, witaminy, minerały, porady…

W zasadzie masz rację. Wiedza kosztuje. Każdy specjalista, czy jest to adwokat, lekarz, dietetyk… sprzedaje swoja wiedzę. Masz jednak do wyboru dwie drogi.

  • Możesz teraz (obojętnie w jakim jesteś wieku) wydać trochę pieniędzy na swoje zdrowie płacąc na rynku wellness (porady, witaminy i produkty wspomagające zdrowe odżywianie). Możesz osobiście (jeśli masz czas i dostęp) zdobyć odpowiednią wiedzę, ale to również kosztuje.
  • Możesz teraz nic nie robić, a później płacić na rynku farmaceutycznym za drogie leki.

Twój wybór. I tak zapłacisz.

Od lat zajmuję się z żoną zdrowym odżywianiem. Jest to z jednej strony nasza pasja, z drugiej strony mamy dostęp do naturalnych produktów wspomagających odżywianie Wellness by Oriflame. Gdy połączyliśmy te dwie rzeczy, nasz życie zmieniło się na lepsze. Na zdrowsze.

Nie leczymy, gdyż tym zajmują się lekarze. Możemy jednak poprawić Twoje samopoczucie, Twoją sylwetkę i opóźnić procesy starzenia.

Co Ci mogę zaoferować?

Szczegóły możesz zobaczyć klikając na poniższy baner.

 baner biznes i zdrowie

Za darmo otrzymujesz jadłospisy, przepisy, porady i konsultacje.

Oczywiście musisz za coś zapłacić. Kupujesz tylko produkty wspomagające zdrowe odżywianie, za które możesz COŚ zapłacić. To COŚ zależy od Twojego zaangażowania i kreatywności. Szczegóły oczywiście TUTAJ.

Jeżeli już zdecydujesz się…

Właściwie nie wiem po co to piszę. I tak nie zdecydujesz się. Dlaczego?

Bo działanie, które proponujemy wymaga zmiany Twoich nawyków, wymaga zaangażowania i wyjścia ze swojej strefy komfortu. A tego nikt nie lubi.

Wymaga poprawy Twojego zdrowia przez samego Ciebie. Bo od tego trzeba zacząć, póki nie jest jeszcze za późno.

Przeczytaj jeszcze raz cytat na początku tego artykułu.

„Ludzie proszą bogów o zdrowie w swych modlitwach, a nie wiedzą, że sami posiadają w swojej dyspozycji środki ku temu.”

Już tysiące lat temu ludzie woleli zawierzać swoje zdrowie czynnikom zewnętrznym, nic w tym kierunku  nie robiąc, no może… modląc się. Ale czy nie uważasz, że na modlitwę o swoje zdrowie jest jeszcze czas. Nie zawracaj Bogu głowy tym, na co teraz masz jeszcze wpływ.

Przecież przez te tysiące lat powinniśmy zmądrzeć, a tu historia, jak widać, się powtarza.

To jest raczej smutne, prawda?

 Marek Grabowski

zdrowe odżywianie więcej informacji


Tags: , , ,
There are no comments - Add Your Comment!

Name* Mail Adress* Blog / Website

Czemu służy to pytanie?