Po co potrzebne są marzenia?

baner biznes i zdrowie

O marzeniach mówią wszyscy ludzie sukcesu.

Marzenia tworzą Twoją rzeczywistość

Wszyscy piszą, mówią, niemalże TRĄBIĄ: Wypisz swoje marzenia! Ustal sobie cele!
I co? Wszyscy widzą to, słuchają i… nic nie robią.

Po co są te marzenia? Dlaczego muszę ustalać sobie cele? Czy nie wystarczy, że chcę być szczęśliwy, bogaty i zdrowy? Co tutaj dodawać?

Ano, nie wystarczy!

Zacznijmy więc od marzeń. Czy one są nam potrzebne?

Mówi się, że marzenia przełożone na oś czasu stają się celem. Czyli żeby mieć cel, musimy wystartować od marzeń.

Po co te marzenia? Po to aby zmienić nasze życie. Prawda?

Marzenia służą do zmiany naszego życia! Na lepsze oczywiście.

Co musisz zrobić aby zmienić swoje życie?

marzenia są potrzebne

Życie samo się nie zmieni w kierunku, który sobie wyznaczysz.

  • Musisz podjąć pewne działanie. Może to być praca, nauka, relacje, zmiana miejsca pobytu… Generalnie musisz coś zrobić, aby pchnąć swój los w wymarzonym kierunku. No i teraz masz znowu problem. Są działania, które jedni uważają za beznadziejne, a inni je podejmując stają się bogaci i osiągają sukcesy. Jakie działanie masz podjąć? Możesz mieć dobrą pracę, skończyć świetną uczelnię, mieszkać w bogatym kraju, ale szczęśliwy nie jesteś. Co masz zrobić?
  • Musisz pomyśleć! Twoje działanie zależy od myślenia. Jeżeli nie zmienisz swojego myślenia nic w Twoim życiu się nie zmieni. Teraz kolejne pytanie: co wpływa na Twoje myślenie? Co powoduje, że Twoje myśli są takie, jakie są, kreując rzeczywistość.
  • To są informacje! Informacje wpływają na Twoje myślenie. To informacje powodują, że potrafisz je odpowiednio skojarzyć, pomyśleć i podjąć odpowiednie działania, które wpływają na Twoje życie. Czyli, aby zmienić swoje życie potrzebujesz informacji. Skąd biorą się informacje?
  • Informacje biorą się z życia. Koło się zamyka.

Świat wokół nas jest negatywny.

Teraz kolejne pytanie: jakie informacje do nas najczęściej napływają?

Czy życie dostarcza nam same pozytywne, budujące i zachęcające do działania informacji? Skąd, wręcz przeciwnie. Większość informacji, które do nas napływają są negatywne, czyli takie, których nie chcielibyśmy doświadczać.

  • Wokół mamy pełno problemów do przerobienia: dom, praca, dzieci, małżonek, zdrowie, finanse…
  • Jeśli Ci tego mało włącz telewizor i masz dostęp do problemów całego świata: wojny, wypadki, kataklizmy, korupcja i… polityka.
  • Wystarczy? Jeszcze nie? To idź do kina lub wypożycz sobie jakiś horror lub sensację i pooglądaj morderstwa, zdrady i inne tragedie. Teraz wystarczy?

Rozejrzyj się, tak żyje większość ludzi.

Większość mówi, że takie jest życie. Może i jest, ale nie musisz o wszystkim wiedzieć.

Znasz prawo przyciągania? Mówi o tym, że przyciągasz do swojego życia sytuacje, o których myślisz. Jeśli dopływają do Ciebie same negatywne informacje, to jaką kreujesz sobie przyszłość? I nie jest ważne, czy wierzysz w prawo przyciągania, czy nie, ono i tak działa (jak prawo grawitacji).

Przypadki mają tendencję do kierowania w stronę dominujących myśli. Życie każdego z nas jest wypadkową dominujących myśli w naszej głowie.

No to powiesz pewnie: co ja teraz mam zrobić, nie mam na to wpływu.

Masz tę moc. Masz marzenia.

marzenie pomagają osiągać celeMarzenia mogą być wielkieMiło gdy marzenia się spełniają

A właśnie, że masz. Musisz te informacje przefiltrować. Musisz te informacje, które wpływają na Twoje myślenie i dalej na działanie, i Twoje życie, przefiltrować.

Skąd wziąć ten filtr?

I tutaj zaczynają się schody.

Tym filtrem są Twoje MARZENIA. Marzenia blokują dopływ pewnych informacji, które utrudniają Ci zmianę Twojego życia na lepsze. Mając marzenia koncentrujesz się na tym, co jest dla Ciebie ważniejsze niż wszystkie tragedie i brudy całego świata. Mając marzenia koncentrujesz się na swojej pasji, na dążeniu do zrealizowania marzenia.

Problem jest wtedy, gdy nie masz marzeń. Wtedy panuje nad Tobą strach. Uważasz, że wszystko idzie tylko w złym kierunku, a cele instalują Ci inni. Realizujesz cele swojego szefa, rodziców, dzieci lub innych całkiem obcych Ci ludzi. Nie zrozum mnie źle. Pięknie, jak ktoś z Twoich bliskich ma cele. Dzieci, rodzice i małżonek są kochani, ale oni mają realizować cele swojego życia. Ty możesz im pomóc, natomiast Ty masz swoje życie i swoje paradygmaty. Nie widzicie tego świata jednakowo. Ich cele nie mogą być Twoimi celami, bo stajesz się niewolnikiem.

Nie rozwijając specjalnie tego wątku, podam tylko mały przykład. Czy dobrze jest, gdy dziecko spełnia marzenie rodzica idąc na studia prawnicze, gdzie po cichu myśląc, wolałoby zostać np. informatykiem. Jaki będzie z niego prawnik, jeśli nie jest to jego pasja? Potem mamy takich prawników, lekarzy, nauczycieli, księży… którzy swoją „służbę” traktują tylko, jako źródło pieniędzy i po macoszemu.

Masz marzenia – świat stoi przed Tobą otwarty. Wszystkie drzwi się przed Tobą otwierają.

marzenia

Dzisiaj przeczytałem na Facebooku takie hasło:

„Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza.”

Niech to będzie podsumowaniem tego artykułu.

Marek Grabowski

Baner Biznes Internetowy i Uroda Oriflame


Tags: , ,
There are no comments - Add Your Comment!

Name* Mail Adress* Blog / Website

Czemu służy to pytanie?